Witajcie Sąsiedzi!

Dzisiaj przynoszę Wam kolejną dawkę wielokulturową i międzywyznaniową w tym okresie postu. Mam dla Was zaproszenie na koncert noworoczny oraz opowieści o tym jak świętujemy oraz jak pościmy.

W tym roku zarówno katolicy jak i bahaici rozpoczęli post 1 marca. Jako bahaici pościmy przez 19 dni czyli nie jemy i nie pijemy od wschodu do zachodu słońca za wyjątkiem osób chorych, starszych, dzieci, podróżujących oraz kobiet w ciąży i karmiących. Jeśli chcecie posłuchać jak idzie nam post, oto filmik z mojego kanału YouTube „Bahaitka”:

https://youtu.be/JALAmhDv4bo

Przed rozpoczęciem postu świętowaliśmy Dni Międzykalendarzowe, które są takim „mini-karnawałem” czyli czasem gościnności, radości, obdarowywania prezentami oraz odwiedzania się. 

Moja relacja z naszej imprezy znajduje się tutaj:

https://youtu.be/EWa1hSssG64

Post bahaicki kończy się 19 marca, a 20 marca obchodzimy Nowy Rok. Mamy zupełnie nowy kalendarz, który rozpoczął się w 1844 roku i niedługo przywitamy rok 174 BE. 

Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować koncert noworoczny. Niektórzy z Was pamiętają koncert sprzed dwóch lat, który odbył się w świetlicy w Zelczynie. W tym roku także zapraszamy do świetlicy 19 marca w niedzielę o godzinie 17:00. Oczekujemy wielu specjalnych gości! Planujemy występy taneczne – taniec perski, indyjski, orientalny oraz flamenco, występy z muzyką orientalną, pieśni francuskie, arabskie, malezyjskie oraz inne! Nie zabraknie poczęstunku oraz wspólnej zabawy. 

Okazuje się, że akurat wtedy będzie przerwa w poście katolickim, więc bez problemu wszyscy będą mogli nawet razem zatańczyć! 

Jeśli macie ochotę poświętować z nami, to zapraszamy. Można przynieść talerz czegoś dobrego lub napój bezalkoholowy. Jeśli macie pytania, piszcie do mnie: liliannalutley@gmail.com

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam!
Wasza sąsiadka Lilianna