ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA…

Witajcie Drodzy Sąsiedzi!

Ostatnio pisałam do Was z zaproszeniem na koncert noworoczny w świetlicy w Zelczynie z okazji obchodów Nowego Roku Bahá’í – Naw Rúz 19 marca, kiedy to powitaliśmy rok 174 e.b. Impreza udała się fantastycznie, przygotowaliśmy dla wszystkich relację z tego wspaniałego wydarzenia:

Jak świętowaliśmy Nowy Rok Bahá’í – Naw Rúz 174 BE?

Później nadeszły Święta Wielkanocne i mam nadzieję, że minęły one Wam we wspaniałej rodzinnej atmosferze. Wiele osób pyta nas czy świętujemy Wielkanoc, jak świętujemy i czy mamy jakieś tradycje z tymi świętami związane. Postanowiłam też nagrać odpowiedź na te pytania:

Czy obchodzimy Wielkanoc?

A teraz z kolei przez 12 dni począwszy od 20 kwietnia do 1 maja obchodzimy Święta Ridván. Szczególnie świątecznie obchodziliśmy Pierwszy oraz Dziewiąty Dzień Ridván. O tym jak oraz dlaczego świętowaliśmy opowiadam tutaj:

Święta Ridván – dlaczego są tak ważne i jak je obchodzimy?

W ubiegły weekend byliśmy w Warszawie na Zjeździe Narodowym, gdzie delegaci z całej Polski wybrali nowe Narodowe Zgromadzenie Bahaitów Polski czyli 9-cio osobową radę administrującą sprawami wspólnoty w Polsce.

A w poniedziałek 1 maja o godzinie 16:00 będziemy obchodzić ostatni Dwunasty Dzień Ridván u nas w domu w Zelczynie. Jeśli będzie ładna słoneczna pogoda to urządzimy obchody w ogrodzie, a jeśli będzie deszczowo i zimno to przeniesiemy się do domu. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda święto u bahaitów, bardzo serdecznie Was zapraszamy. Możecie przynieść ze sobą coś na stół: przekąskę lub napój bezalkoholowy (bahaici nie piją alkoholu 🙂 Możecie wysłać mi e-maila: liliannalutley@gmail.com lub sms-a na numer: 502655515.

Serdecznie Was pozdrawiam i życzę udanej i słonecznej majówki!

Wasza sąsiadka Lila