Propozycje rozkładów jazdy MPK (Linie 223 i 235)

Gmina Skawina informuje:

W związku z planowanym wydłużeniem do Krakowa linii 233 przedkładamy do konsultacji projekty rozkładów jazdy linii: 201, 213, 223, 233, 235, 253, 263, 273, 283.Powyższe zmiany umożliwią obsługę komunikacyjną Skawińskiego Obszaru Gospodarczego, uwzględniają również wnioski mieszkańców.

Jeśli macie Państwo uwagi do przedstawionych rozkładów prosimy o głos w dyskusji.  Prosimy również, by uwagi poparte były merytorycznym uzasadnieniem.

Uwagi można składać :
– do dnia 16 listopada 2015 r.:

  • pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, Rynek 14, pok. nr 1;
  • lub drogą elektroniczną wysyłając na adres e-mail:wydzialigk@um.skawina.net 

/**- do dnia 15 listopada 2015 r.:

  • słownie do Pana Sołtysa Janusza Śmiech,
  • wysyłając e-mail na adres sołectwa: solectwo.zelczyna@gmail.com
  • Komentując niniejszy artykuł u dołu strony. **/

W związku z licznie pojawiającymi się w ostatnim czasie wątpliwościami naszych mieszkańców, dotyczącymi rozpowszechnianej pogłoski o planach likwidacji aglomeracyjnej linii MPK nr 223 Brzeźnica – Kraków Czerwone Maki w kontekście uruchomienia w grudniu 2015 r. nowych kursów pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Kraków – Oświęcim, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje, iż N I E przewiduje się zlikwidowania powyższej linii.

W ramach aktualnie konsultowanego Planu Mobilności dla Gminy Skawina znajdują się zapisy o propozycjach zmian w zakresie funkcjonowania komunikacji autobusowej na terenie gminy po roku 2017, ale tylko przy założeniu włączenia Skawiny do systemu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zarządzanej przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o.

Korzystając z okazji zachęcamy do wzięcia udziału w aktualnie prowadzonych konsultacjach społecznych na temat   „Planu Mobilności dla Gminy Skawina”, gdzie można zgłaszać własne sugestie i uwagi do proponowanych zmian. Dokument Planu Mobilności dostępny jest na stronie internetowej Gminy Skawina (link:http://bit.ly/1RACYJ7), a także do wglądu w siedzibie Zespołu ds. pozyskiwania środków zewnętrznych, Rynek 12 (wejście od ul. Krzywej) w Skawinie.

Źródło: Gmina Skawina


Zestawienie zmian z aktualnymi rozkładami na liniach: 

  • 223:

porównanie 223 noweLegenda:
– Kolorem czerwonym zaznaczono dodatkowe kursy.
– Kolorem niebieskim zaznaczono wycofane kursy.
– Kolorem pomarańczowym i różowym zaznaczono dodatkowe kursy, kolejno w soboty i święta.

Podsumowując, kursy linii 223 odbywane w dni powszednie pozostały BEZ ZMIAN. Zmieniono tylko jeden kurs z godziny 14 jadący do Skawiny na kurs o godzinie 9 jadący do Krakowa. Ponadto znacznie zwiększono kursowanie tej linii w dniach wolnych tj. soboty i święta. Zamiast 7 kursów w weekendy realizowanych aktualnie, będzie ich 11. 


  • 235:

porównanie 235 nowe

Legenda:
– Kolorem czerwonym zaznaczono dodatkowe kursy.

Podsumowując, w dni powszednie dodano 2 kursy po godzinie 15 i 21. W dni wolne natomiast dodano kurs przed godziną 11. 


Zestawienie proponowanych odjazdów autobusów MPK (linii 223, 235) z przystanku Zelczyna Sklep oraz pociągu w kierunku Skawiny:

/Rozkład został opracowany w oparciu o aktualny czas przejazdu pomiędzy przystankami:
– Brzeźnica -> Zelczyna Sklep = 13 minut.
– Ochodza -> Zelczyna Sklep = 2 minuty./

Kliknij aby powiększyć

Proponowane zmiany w rozkładach jazdy linii MPK – GMINA SKAWINA: