Świetlica

Szanowni Państwo

  Z wielką radością zapraszamy do Świetlicy wiejskiej w Zelczynie. Poprzez zabawę, naukę i pracę chcemy pokazać dzieciom, młodzieży i dorosłym, jak wspaniałą przygodą jest zdobywanie wiedzy i kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie. Na naszych zajęciach pragniemy rozwijać i inspirować uczestników do twórczego myślenia oraz tworzenia niecodziennych rozwiązań.
Na wyposażeniu naszej świetlicy znajduje się różnego rodzaju sprzęt i gry, które bez wątpienia pomogą w realizacji naszych zamierzeń. Znajdziemy tutaj wiele gier: dydaktycznych, zręcznościowych, strategicznych, jak również gier dla najmłodszych, 3 stanowiska komputerowe, wysokiej klasy sprzęt RTV – m.in. telewizor z pełnym pakietem telewizji satelitarnej,  sprzęt karaoke, konsolę do gier X-box, stół do ping-ponga, piłkarzyki i wiele innych. Świetlica posiada także zaplecze kuchenne, boisko do siatkówki i plac zabaw dla dzieci. Jest również wydzielony teren – „taras” na którym – w okresie wiosenno-letnim – wystawione są stoliki z wygodnymi krzesłami.
W programie pracy świetlicy znajdują się różnego rodzaju zajęcia dla młodszych i starszych mieszkańców Zelczyny i nie tylko: kursy, warsztaty, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy o charakterze kulturalnym.
Warto podkreślić, że przy naszej świetlicy działa Nieformalne Koło Gospodyń Wiejskich oraz Klub Seniora które przyczynia się do kultywowania tradycji i jest otwarte na nowych członków i sympatyków. Zapraszamy zatem wszystkie Panie, zainteresowane takim działaniem i chętne do podzielenia się swoim życiowym doświadczeniem.
Istnieje również możliwość wynajęcia świetlicy, a wszelkie bieżące informacje dotyczące tego i innych tematów – otwarcia i funkcjonowania obiektu, zajęć tematycznych, szkoleń i spotkań dla dorosłych – dostępne są u Pani Bibliotekarki.

Serdecznie zapraszamy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Opiekun świetlicy
Danuta Zięcik 

Bibliotekarz
Dominika Filek