Koncert „Z Persji do Polski” w Skawinie i zaproszenie na mini powtórkę w Zelczynie

Drodzy Sąsiedzi!

Chciałam Wam dzisiaj zdać krótką relację z koncertu pod nazwą „Z Persji do Polski”, który odbył się w Skawinie, w sali teatralnej Pałacyku Sokół, 21 października o godzinie 16:00. Koncert ten odbył się, aby uczcić 200-lecie Narodzin Bahá’u’lláha, który zapoczątkował wyznanie bahá’í, które jest mostem łączącym wszystkie poprzednie wyznania i religie. Zgromadzeni goście oraz artyści w liczbie ponad 100 osób odbyli podróż, w trakcie której odkrywali przesłanie jedności i pokoju, które przyniósł dwa wieki temu Bahá’u’lláh poprzez program składający się z tańca perskiego, indyjskiego i flamenco, śpiewu i muzyki orientalnej, malezyjskiej oraz poprzez film Światło dla świata na temat życia i misji Bahá’u’lláha.

Ta szczególna okazja świętowana była na całym świecie przez tysiące osób, w każdym kraju i zakątku ziemi. 100-osobowa sala teatralna w Pałacyku Sokół zapełniła się tak szybko, że nie zdążyliśmy zaprosić wszystkich, których planowaliśmy.

Wiemy, że wiele osób nie mogło przybyć z różnych względów, dlatego też planujemy powtórkę programu w mniejszym składzie i zapraszamy wszystkich do Świetlicy/Biblioteki w Zelczynie 26 listopada 2017 (niedziela) o godzinie 16:00 na spotkanie/ mini-koncert „Z Persji do Polski”. W programie znajdą się: śpiew i pieśni, taniec, film „Światło dla świata” oraz rozmowy o tym, co możemy wspólnie zrobić, aby przyczynić się do budowania cywilizacji pokoju i jedności na świecie poprzez lokalne, proste, sąsiedzkie działania jednoczące wszystkich.

„Światło jedności jest tak potężne, że oświetlić może całą ziemię”

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Wasi sąsiedzi, Lilianna i Erik Lutley

 

Oto nagranie koncertu w Skawinie: https://youtu.be/gqm567JV_I4

Oraz film „Światło dla świata”: https://youtu.be/5RLFuLV1Chs

 

Więcej informacji o przesłaniu bahá’í znajduje się na:
stronie internetowej: www.bahai.org.pl
Facebook: Wiara Baha’i w Polsce
YouTube: BAHAITKA oraz Biblioteka Bahaicka

Galeria: