Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Zelczynie

Jesteśmy grupą, aktywnych, uśmiechniętych i zadowolonych z życia pań – gospodyń wiejskich zamieszkałych we wsi Zelczyna. Nasze Koło Gospodyń aktywnie działa już od kilku lat.  Dzięki zaangażowaniu i wspólnym wysiłku organizujemy różne przedsięwzięcia. 2014 rok był rokiem przełomowym – oddano do użytku wyremontowany budynek starej szkoły. Powstała w nim biblioteka i świetlica wiejska. Dzięki temu znaleźliśmy miejsce, gdzie regularnie zaczęliśmy się spotykać. Od października, w każdy czwartek w godzinach od 18:00 spotykamy się ze swoim kołem. Dzięki uprzejmości Pani Dominiki, bibliotekarki opiekującej się budynkiem oraz Pani Danusi opiekującej się świetlicą poza godzinami pracy biblioteki możemy cieszyć się ze wspólnych spotkań. Obie Panie są niezwykle pomocne i chętne do działania.

KGW Zelczyna

  • W październiku spotykaliśmy się na śpiewaniu pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Pani Lidzi.
  • Listopad zaś, to piosenki biesiadne i karaoke obsługiwane przez Grzegorza i Kamila.
  • Grudzień i styczeń to kolędy i grupa kolędnicza z która odwiedziliśmy naszych mieszkańców. (Zebrane środki pieniężne przeznaczyliśmy w całości na potrzeby Świetlicy Wiejskiej).
  • 11 stycznie wspólnie z mieszkańcami spotkaliśmy się, na uroczystym Wieczorze Kolęd.
  • 22 stycznia podczas Dnia Babci i Dziadka wspólnie z Klubem Seniora zorganizowaliśmy poczęstunek, śpiewy i tańce.
  • 12 lutego – Tłusty Czwartek. Wraz z klubem Seniora udało nam się zorganizować Karnawałowy Bal Seniora. Wyśmienite kanapki, pączki, chrust i oponki towarzyszyły zabawie do samego końca. Śpiew karaoke i tańce podkręcały zabawę. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

Jeżeli mają Panie ochotę dołączyć do nas – SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Spotykamy się regularnie w KAŻDY CZWARTEK!