Klub seniora

Klub Seniora to – mówiąc najprościej – miejsce spotkań osób starszych. Jest to grupa nieformalna, tworzona spontanicznie i prowadzona przez samych seniorów. Nasz Zelczyński klub seniora funkcjonuje przy Świetlicy Wiejskiej należącej do Biblioteki – Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

W Klubie Seniora można się więc spotkać np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze. Taka właśnie jest idea naszego Klubu – ma integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo, w pobliżu miejsca zamieszkania.

DSC_0501

Jak można zostać członkiem Klubu Seniora?

Jedynym uniwersalnym kryterium jest wiek – zapraszamy wszystkie osoby powyżej 50 roku życia, które mieszkają na terenie naszego sołectwa. Aby zostać przyjętym wystarczą jednak tylko dobre chęci i odrobina odwagi, aby pójść na spotkanie po raz pierwszy.

Co można zyskać zapisując się do Klubu Seniora?

Przynależność do Klubu daje przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Mamy do zaoferowania mnóstwo ciekawych zajęć w tworzonych kołach zainteresowań i sekcjach, począwszy od nauki języków, obsługi komputera przez taniec i śpiew, a na robótkach ręcznych skończywszy. Klubowicze razem  ćwiczą, śpiewają, uprawiają różne dyscypliny sportowe, spacerują i zwiedzają pielgrzymując po Polsce. Bardzo aktywnie uczestniczą też w życiu kulturalnym miasta i gminy – wspólnie chodzą na koncerty, do kina, teatru, ale także sami stają na scenie, prezentując swoje talenty wokalne czy aktorskie. Życie Klubu uatrakcyjniają natomiast imrezy organizowane z okazji świąt czy rocznic. Zapisując się do Klubu Seniora po prostu zrywa się z nudą! Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do poznania naszego Klubu Seniora.